تهران
به وب سایت شرکت استیل آوران پویا بتن خوش آمدید

سنگدال بتنی120*60*15

سنگدال بتنی120*60*15
5/5 - (18 امتیاز)

سنگدال بتنی120*60*15 بهره وری انرژی به یک دغدغه اصلی برای ساخت ساختمان های جدید تبدیل شده است و رواج دال بتنی نیاز به بررسی دقیق خواص حرارتی آن به منظور به حداقل رساندن اتلاف انرژی دارد. بتن دارای خواص حرارتی مشابه با مصالح ساختمانی است، به این دلیل که جرم حرارتی نسبتاً بالایی دارد و رسانای خوبی برای گرما است.

در برخی موارد خاص، از خواص حرارتی بتن استفاده شده است، به عنوان مثال به عنوان یک هیت سینک در نیروگاه های هسته ای یا یک بافر حرارتی در فریزرهای صنعتی.

قیمت نیوجرسی بتنی باکس بتنی و سنگدال بتنی و تیر برق بتنی
قیمت نیوجرسی بتنی باکس بتنی و سنگدال بتنی و تیر برق بتنی

رسانایی گرمایی

رسانایی حرارتی یک سنگدال بتنی نشان‌دهنده سرعت انتقال حرارت از طریق جرم جامد از طریق رسانایی است، معمولاً در رابطه با انتقال حرارت به یا از زمین. ضریب هدایت حرارتی، k، متناسب با چگالی بتن، در میان عوامل دیگر است. تأثیرات اولیه بر روی رسانایی، محتوای رطوبت، نوع سنگدانه، نوع سیمان، نسبت اجزاء تشکیل دهنده و دما است. این عوامل مختلف ارزیابی نظری یک مقدار k را پیچیده می‌کنند، زیرا هر جزء هنگام جداسازی رسانایی متفاوتی دارد و موقعیت و نسبت هر جزء بر رسانایی کلی تأثیر می‌گذارد. برای ساده کردن این امر، ممکن است ذرات سنگدانه در سیمان همگن معلق در نظر گرفته شوند. کمبل آلن و تورن (1963) فرمولی برای رسانایی گرمایی نظری بتن به دست آوردند. در عمل این فرمول به ندرت اعمال می شود، اما برای استفاده نظری مرتبط باقی می ماند. متعاقباً، والور (1980) فرمول دیگری را از نظر چگالی کلی ایجاد کرد.با این حال، این مطالعه مربوط به بلوک بتنی توخالی است و نتایج آن برای دال های بتنی مشخص نشده است. سنگدال بتنی120*60*15

مقدار واقعی k در عمل به طور قابل توجهی متفاوت است و معمولاً بین 0.8 و 2.0 W m−1 K−1 است. این نسبت در مقایسه با مواد دیگر نسبتاً زیاد است، برای مثال رسانایی چوب ممکن است تا 0.04 W m-1 K-1 کم باشد. یکی از راه های کاهش اثرات هدایت حرارتی، معرفی عایق است.

 سنگدال بتنی120*60*15
سنگدال بتنی ۰۹۱۲۰۹۱۲۹۹۶

حجم گرمایی

جرم حرارتی بالا یک مزیت در آب و هوای با نوسانات دمای روزانه زیاد است، جایی که دال بتنی به عنوان یک تنظیم کننده عمل می کند و ساختمان را در روز خنک و در شب گرم نگه می دارد.

سنگدال بتنی120*60*15

معمولاً سنگدال بتنی عملکرد بهتری نسبت به مقدار R دارندR-value جرم حرارتی را در نظر نمی گیرد، زیرا تحت شرایط دمای ثابت آزمایش می شود. بنابراین، هنگامی که یک دال بتنی در معرض نوسانات دما قرار می گیرد، کندتر به این تغییرات پاسخ می دهد و در بسیاری از موارد کارایی ساختمان را افزایش می دهد. در حقیقت، عوامل زیادی در تأثیر جرم حرارتی نقش دارند، از جمله ابعاد سنگدال بتنی و مشخصات دال بتنی و همچنین سایر ویژگی‌های ساختمان مانند جهت و پنجره‌ها.

جرم حرارتی نیز با انتشار حرارتی، ظرفیت گرمایی و عایق مرتبط است. بتن دارای نفوذ حرارتی کم، ظرفیت حرارتی بالا است و جرم حرارتی آن تحت تأثیر عایق (مثلاً فرش) قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:

دیوار نیوجرسی

سنگدال بتنی

برای اطلاعات بیشتر درمورد سایر محصولات بتنی تولید شده توسط شرکت استیل پویا میتوانید بخش مقالات را مورد مطالعه قرار دهید.

شناخت انواع سنگدال بتنی بر اساس فرایند تولید

دال های بتنی بر اساس فرایند تولید به دو  نوع درجا و پیش ساخته دسته بندی می شوند.

سنگدال های بتنی درجا؛ در طول اجرای پروژه، در همان موقعیت پروژه، تولید می شوند. ابعاد این نوع دال های بتنی، بزرگتر خواهد بود.

از سوی دیگر، سنگدال های بتنی پیش ساخته، در کارگاه یا کارخانه تولید شده و سپس به محل پروژۀ مورد نظر منتقل خواهند شد.

در حالت کلی، کیفیت و مقاومت سنگدال های بتنی پیش ساخته، نسبت به دال های بتنی درجا بیشتر خواهد بود. چرا که فرایند تولید این نوع سنگدال ها، تحت نظارت و کنترل کارشناسان بوده و به همین دلیل، میزان بهره وری و کیفیت آنها افزایش خواهد یافت.

قیمت سنگدال 120*60*15
قیمت سنگدال 120*60*15

 علاوه بر اینکه، قیمت سنگدال بتنی پیش ساخته، کمتر از دال های بتنی درجا می باشد.  باید خاطر نشان کنیم که دال های بتنی پیش ساخته، برای ساخت بناهایی با دهانۀ (15 متر) کاربرد بیشتری دارند.

بری اطلاع از قیمت محصولات بتنی و مشخصات قطعات بتنی با شماره 09123641493 تماس بگیرید تا از راهنمایی کارشناسان ما بهره مند شوید.

قیمت سنگدال بتنی تهران، قیمت سنگدال بتنی تهران – آفتاب، قیمت سنگدال بتنی تهران – بومهن، قیمت سنگدال بتنی تهران – پردیس، قیمت سنگدال بتنی تهران – کن، قیمت سنگدال بتنی اسلام شهر، قیمت سنگدال بتنی اسلام شهر – چهاردانگه، قیمت سنگدال بتنی پاکدشت، قیمت سنگدال بتنی پاکدشت – شریف آباد، قیمت سنگدال بتنی دماوند، قیمت سنگدال بتنی دماوند – رودهن، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم – بوستان، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم – پرند، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم – صالح آباد، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم – گلستان، قیمت سنگدال بتنی رباط کریم – نصیرآباد، قیمت سنگدال بتنی ری، قیمت سنگدال بتنی ری – حسن آباد، قیمت سنگدال بتنی ری – خاوران، قیمت سنگدال بتنی ری – کهریزک، قیمت سنگدال بتنی شهریار، قیمت سنگدال بتنی شهریار – اندیشه، قیمت سنگدال بتنی فيروزکوه، قیمت سنگدال بتنی فيروزکوه – ارجمند، قیمت سنگدال بتنی قدس، قیمت سنگدال بتنی لواسان، قیمت سنگدال بتنی لواسان – فشم، قیمت سنگدال بتنی ملارد، قیمت سنگدال بتنی ملارد – صفا دشت، قیمت سنگدال بتنی محمد شهر، قیمت سنگدال بتنی ورامین – پیشوا، قیمت سنگدال بتنی شهریار ، قیمت سنگدال بتنی ملارد – قرچک

مقالات مرتبط