تهران
به وب سایت شرکت استیل آوران پویا بتن خوش آمدید

تولید کننده سنگدال ترافیکی

تولید کننده سنگدال ترافیکی
5/5 - (19 امتیاز)

تولید کننده سنگدال ترافیکی تهران

دال بتنی پیش ساخته ، همچنین به عنوان ” سنگدال بتنی ” یا ” سنگدال ترافیکی ” شناخته می شوند، معمولا برای طبقه همکف در ساخت و ساز و برخی از کاربردهای تجاری استفاده می شوند. برای مکان هایی که خاک غیر واکنشی و شیب کمی دارند، روشی اقتصادی و سریع است.

برای دال های باربر، طراحی دال حول نوع خاک بسیار مهم است، زیرا برخی از خاک ها مانند خاک رس آنقدر پویا هستند که نمی توانند دال بتنی را به طور مداوم در کل منطقه نگه دارند.09123641493

مسطح کردن محل قبل از ریختن بتن یک مرحله مهم است، زیرا شیب زمین باعث می شود بتن به طور ناهموار عمل کند و منجر به انبساط افتراقی خواهد شد. در برخی موارد، یک سطح شیبدار طبیعی ممکن است به سادگی با برداشتن خاک از محل سربالایی مسطح شود. اگر سطحی دارای درجه قابل توجهی باشد، ممکن است کاندیدای روش «برش و پر کردن» باشد، که در آن خاک از سطح بالاتر برداشته می‌شود و زمین پایین‌تر با پر کردن بصورت مسطح ساخته می‌شود.

سنگدال بتنی
سنگدال ترافیکی 200*120

علاوه بر پر کردن سمت سراشیبی، این ناحیه از سنگدال بتنی ممکن است روی پایه‌های بتنی که تا داخل زمین امتداد دارند، حمایت شود. در این حالت، ماده پرکننده از نظر ساختاری اهمیت کمتری دارد زیرا وزن مرده دال توسط پایه ها پشتیبانی می شود. با این حال، مواد پر کننده همچنان برای حمایت از بتن عمل آوری و تقویت آن ضروری است.

سنگدال بتنی
قیمت سنگدال بتنی و نحوه خرید ان

دو روش متداول برای پر کردن وجود دارد – پر کردن کنترل شده و پر کردن رول شده.

پرکردن کنترل شده: مواد پرکننده در چندین لایه توسط یک صفحه یا غلتک ارتعاشی فشرده می شود. شن و ماسه مناطقی را تا عمق ۸۰۰ میلی‌متر پر می‌کند و خاک رس را می‌توان برای پر کردن مناطق تا عمق ۴۰۰ میلی‌متر استفاده کرد. با این حال، خاک رس بسیار بیشتر از ماسه واکنش نشان می دهد، بنابراین باید با احتیاط و کم استفاده شود. خاک رس باید در طول تراکم مرطوب باشد تا یکنواخت شود.

پر نورد شده: پر بارها توسط بیل مکانیکی متراکم می شود، اما این روش تراکم کمتر از ویبره یا غلتک مؤثر است. بنابراین، مقررات مربوط به حداکثر عمق معمولا سختگیرانه تر است.

عمل آوری مناسب بتن برای به دست آوردن مقاومت کافی ضروری است. از آنجایی که سنگدال بتنی اگر در محل ساخته شود در محل ، کنترل شرایط برای بهینه سازی فرآیند پخت می تواند دشوار باشد بنابراین ضروریست که برای ساخته و ساز از دال بتنی پیش ساخته استفاده شود . پیش ساخته بودن قطعات بتنی کمک میکند تا این دست مشکلات در هنگام ساخت و ساز پیش نیاید و همچنین در زمان ساخت و ساز و همچنین هزینه صرفه جویی شود.

دال بتنی تقویت شده معمولاً با نوعی تقویت کننده، اغلب میلگرد فولادی، تکمیل می شود. با این حال، در برخی موارد مانند جاده‌های بتنی، استفاده از سنگدال بتنی پیش ساخته (تقویت نشده) در صورتی که به اندازه کافی مهندسی شده باشد قابل قبول است .

دال بتنی معلق

برای یک دال معلق، تعدادی طرح برای بهبود نسبت مقاومت به وزن وجود دارد. در همه موارد سطح بالایی صاف می ماند و سطح زیرین مدوله می شود:

دال موج‌دار زمانی طراحی می‌شود که بتن در یک سینی فولادی موج‌دار ریخته می‌شود که معمولاً به آن عرشه می‌گویند. این سینی فولادی استحکام دال را بهبود می بخشد و از خم شدن دال تحت وزن خود جلوگیری می کند. موج‌ها فقط در یک جهت اجرا می‌شوند. دال آجدار استحکام بیشتری در یک جهت می‌دهد. این امر با تیرهای بتنی که بار بین پایه‌ها یا ستون‌ها را تحمل می‌کنند و دنده‌های نازک‌تر و یکپارچه‌تر در جهت عمود به دست می‌آیند. یک قیاس در نجاری می تواند زیربنایی از باربرها و تیرچه ها باشد. دال‌های آجدار دارای بارگذاری بالاتری نسبت به دال‌های موجدار یا مسطح هستند، اما نسبت به دال‌های وافل پایین‌تر هستند. این همان اصل مورد استفاده در نسخه زمینی، پایه دال وافل است. صفحات وافل معمولاً عمیق تر از دال های آجدار با استحکام معادل هستند و سنگین تر هستند بنابراین به پایه های محکم تری نیاز دارند. با این حال، آنها افزایش استحکام مکانیکی را در دو بعد فراهم می‌کنند که ویژگی مهمی برای مقاومت در برابر ارتعاش و حرکت خاک است.

سنگدال بتنی

سنگدال بتنی های تولید شده به روش کارگاهی  اینطور تصور میشود یا گفته شده است که مقاومت ضعیفی را احساس می کنند. اما کلاً از تصور این ایده بد خلاص شوید. دال های بتنی کارگاهی با توجه به نیاز کاربر به طور کامل استانداردها و مقاومت های مورد نیاز را برآورده خواهند کرد و تنها نکته مثبتی که می توان به عنوان روش پیش کشش در نظر گرفت این است که از نوع پیشرفته سنگدال ها می باشد. در موارد نادر مانند پروژه ها دهانه بزرگی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند اما در کل دال کارگاهی می تواند تمامی نیازها را برآورده کند.

سنگدال بتنی در تهران کرج و شهرستان ها

مزایا سنگدال

1. صرفه جویی در مصرف مواد: این محصول به دلیل اینکه در کارخانه تهیه و تولید می شود، هزینه مواد اضافی بر روی آن نخواهد داشت و هزینه مواد روی هر قطعه بتن به طور دقیق توسط کارخانه برآورد می شود. بنابراین، هیچ هزینه اضافی برای مصالح وجود ندارد.

2. مقاومت در برابر آتش: به طور کلی بتن دارای مقاومت بالایی در برابر آتش است، اما اگر دارای بتن قوی و پوشش محافظ باشد، می تواند ساعت ها در برابر حرارت و آتش بالا مقاومت کند.

3. عمر طولانی و سرعت عمل آوری بالا: عموماً در ساخت قطعات بتنی و بتن آنها، در صورت رعایت تمامی استانداردهای لازم برای تولید بتن، می توان از بتن برای سالیان متمادی بدون دردسر استفاده کرد. بتن به دلیل مقاومت بالا در برابر نیروهای فشاری و کششی، مقاومت در برابر آب و هوا و مقاومت در برابر حرارت، عمر بسیار بالایی دارد. قطعات بتنی در صورت پیش ساخته بودن باعث سرعت بخشیدن به کار ما می شود مانند سنگدال یا دال بتنی پیش پیش ساخته که در کارخانه تولید می شوند و برای نصب سریع و آسان به محل پروژه ارسال می شوند.

4. استحکام برشی بالا: نیروهای برشی نیروهایی هستند که به صورت قطعه ای بریده می شوند، مثلاً کاغذ بریده شده با قیچی. به طور کلی بتن در برابر نیروهای برشی مقاومت بالایی دارد.

مقالات مرتبط