تهران
به وب سایت شرکت استیل آوران پویا بتن خوش آمدید

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار
Rate this post

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار به ساده یا طرح دار بودن آن، عیار بتن، نوع و سایز میلگرد مصرفی در ساخت و قیمت روز متریال اولیه وابسته است. انواع دیوار پیش ساخته بتنی طرح دار به صورت یک رو نما و دو رو نما عرضه می گردند که قیمت دیوار آماده بتنی دو رو نما بیشتر است.

انواع دیوار پیش ساخته بتنی شامل دیوار آماده بتنی خود ایستا و دیوارهای نیازمند به اجرای فونداسیون، می باشند که بر این اساس نیز قیمت دیوار پیش ساخته بتنی متفاوت است. ضخامت و ارتفاع دیوار نیز تعیین کننده قیمت دیوار بتنی پیش ساخته می باشد. در نیمه اول ۱۴۰۳ قیمت دیوار پیش ساخته بتنی از ۵۰۰,۰۰۰ تومان تا ۸۶۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع متغیر است.

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار
دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار

دیوار پیش ساخته بتنی دو رو نما

از دیگر معیار‌های تفکیک انواع دیوار پیش ساخته بتنی می‌توان به دو نوع خود ایستا یا قابل اجرا با فونداسیون اشاره کرد. در حالتی که از دیوار پیش ساخته بتنی خود ایستا استفاده می‌کنید دیگر به فونداسیون یا ستون نگهدارنده نیاز نیست و معمولا در پروژه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که روند سرعت ساخت و ساز اهمیت یشتری دارد.

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار

با وجود اینکه قیمت این متریال در شهر‌های مختلف، بر اساس معیار‌های خاصی نرخ‌گذاری می‌شود، بهتر است بدانید که یکی از عامل‌های تاثیرگذار در قیمت این تجهیزات، شهر و استان تولید کننده است.

برای مثال قیمت و خرید دیوار پیش ساخته بتنی در تهران بالا‌تر از شهر‌های کوچکتر است چرا که در این شهر پروژه‌های عمرانی بیشتری در دست ساخت هستند. در واقع این فرآورده‌ها به واسطه نحوه ساخت متفاوت قیمت‌گذاری می‌شوند و می‌توان گفت که یکی از متریال با کیفیت و مفید در تولید سازه‌های مستحکم به شمار می‌آیند.

دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار
دیوار پیش ساخته بتنی پنل دار

دیوار پیش ساخته بتنی نرده ای

نمونه منحصر به فرد دیگر از متریال بتنی که با طراحی بسیار متفاوت و خاص به بازار عرضه می‌شود دیوار پیش ساخته بتنی نرده‌ای است. از این دیوار برای دورچینی و حصارکشی استفاده می‌شود؛ البته کاربردهای زیاد دیگر نیز در معماری خارجی محیط‌های مختلف مثل باغ و ویلا دارد. همچنین از میلگرد برای افزایش مقاومت و شکل‌دهی به آن استفاده شده است.

گفتنی است که دیوار پیش ساخته بتنی نرده‌ای به واسطه داشتن طراحی ظاهری متفاوت و شیک یکی از پرفروش‌ترین سازه‌های بتنی به شمار می‌آید. این سازه در مدل‌های مختلف و با داشتن قابلیت رنگ‌پذیری طراحی می‌شود که این امر سبب شده تا هزینه خرید آن متغیر باشد.

نصب دیوار پیش ساخته بتنی
نصب دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار پیش ساخته بتنی خودایستا

یکی از متفاوت‌ترین نمونه‌های دیوار پیش ساخته بتنی، مدل خود ایستا است که به واسطه طراحی متفاوت در دو طرف به شما امکان استفاده‌های متعدد را می‌دهد. برای تولید این دیوار بتنی پیش ساخته از افزودنی‌های متفاوت استفاده شده است که تاثیر زیادی در زمان گیرش و شکل گیری آن خواهد داشت.

این دیوار در ابعاد، مدل و ضخامت متنوع به بازار عرضه می‌شود و معمولا ارتفاع آن بین 3 تا ۶ متر است. وزن سبک آن نیز سبب شده تا بتوان برای دیوار چینی و حصار کشی یک انتخاب ایده آل باشد.

ویژگی‌های دیوار پیش ساخته بتنی

بر اساس موارد عنوان شده می‌توان مهم‌ترین ویژگی دیوار پیش ساخته بتنی را مقاومت و استحکام آن بیان کرد. در واقع استفاده از متریال با کیفیت از عمده دلایل افزایش کیفیت این دیوارها به شمار می‌آیند. به علاوه طراحی بی‌نظیر و تنوع در طرح و مدل آنها به افراد این اجازه را می‌دهد تا بتوانند از انواع دیوار پیش ساخته بتنی در ساخت و ساز‌های متعدد استفاده کنند.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این مصالح می‌توان تنوع در ابعاد و اندازه، ضخامت، بافت نامحدود و… را معرفی کرد که به واسطه آن می‌توان ساخت و ساز متفاوتی داشت. در واقع این متریال با قابلیت شکل‌پذیری و فرم‌گیری دست سازندگان برای ارائه مدل‌های جدید از دیوار پیش ساخته بتنی را باز می‌گذارد.