سنگدال بتنی و دال ترافیکی

سنگدال ترافیک سنگین02177839766

سنگدال های سنگین ترافیکی مورد استفاده در معابر شهری، پمپ بنزین ها و … در این موارد باید نوع و ضخامت توری تهیه شده با توجه به حجم تردد در محل اجرا و غیره در نظر گرفته شود بگذارید همه نکات را مرور کنیم در دال های بتنی با ترافیک سنگین می توان اندازه و ضخامت آرماتور را تا حداکثر اندازه افزایش داد.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد

از لحاظ اجرا این قطعات سنگدال بتنی به دو نوع پیش ساخته و اجرا در محل تقسیم می شوند

تولید به روش کارگاهی – تولید به روش پیش تنیده

سنگدال بتنی
سنگدال بتنی

سقف سنگدال

سنگدال بتن یا دال بتنی نوعی سقف است که از یک قطعه بتن و فولاد تشکیل شده است. ترکیب فولاد و بتن می تواند بدنه ای محکم و فشرده ایجاد کند. از این قطعات بتن در ساخت سقف ها، پوشش های هوا، کانال ها، پل ها و … استفاده می شود.

ترافیک سبک

ترافیک سبک نوع دیگر دال بتنی پوششی است که به عنوان پوشش و مکانی برای حرکت عمومی (انسان) استفاده می شود. در این نوع محصول با توجه به ترافیک سنگین از موادی استفاده می شود: ماسه، ماسه، سیمان و آب توسط بتن کن مخلوط شده و توسط اپراتور برای قالب گیری آماده می شود.

این نوع ماسه سنگ نیازی به استفاده از میلگرد سایز بزرگ ندارد. فقط برای ترافیک انسان یا وسایل نقلیه سبک مانند موتور سیکلت، دوچرخه و … استفاده می شود.

پل های آهنی

دال های بتنی را نیز می توان جایگزین مناسبی برای پل های آهنی دانست، دوام بیشتر، زیباتر و غیرقابل سرقت بودن آنها. این محصولات امروزه به طور گسترده در صنعت عمران استفاده می شود.

ترافیک فوق سنگین

در موارد خاص در تولید دال بتنی می توان تعداد مش ها را تا 2 عدد افزایش داد (مشبک دوبل) و در مواردی مانند شلوغی زیاد باید مش و ضخامت آن را تقویت کرد. در این روش توری آماده شده توسط اسپیسرهای پلاستیکی تهیه و در داخل قالب قرار می گیرد سپس بتن آماده شده توسط اپراتور داخل قالب قرار می گیرد و ویبره می شود. پس از مرحله هک، ماشه قطع می شود و عمل به پایان می رسد. پروژه های ترافیکی بسیار سنگین شامل ترافیک وسایل نقلیه سنگین است.

تنوع سنگدال

این محصولات در دو دسته مختلف اعم از ترافیکی و پیش کش دار تولید می شوند و همچنین در 12 سایز پرطرفدار و سفارشی ساخته شده اند که می توانید در ادامه این صفحه تمامی محصولات را مشاهده کنید و نگاهی کامل به آن ها داشته باشید.

دال بتنی
تولید انواع سنگدال ترافیکی طبق استاندارد شهرداری تهران